Prečo som začala písať Blog, alebo, ako sa mi otvorili oči, v hlave rozjasnilo a z tela odpadol jeden veľký balvan…

Najpravdepodobnejšie ste zažili aj Vy situáciu, kedy sa Vám zdalo, akoby ste odrazu zostali stáť na jednom mieste a nie a nie sa pohnúť ďalej. Aj keď ste urobili zopár krokov a prinútili sa ísť ďalej, v podstate stále ste zostali stáť. Akoby ste chodili dookola a nedokázali vykročiť tým správnym smerom, ktorý by Vám dával zmysel.

Trvalo to už dlhšiu dobu, kedy som mávala pocit, že musím niečo zmeniť na svojom živote, na práci, ktorú mám tak veľmi rada, lepšie povedané na spôsobe, akým ju vykonávam.

Je to materiál najskôr na nekonečné rozhovory s dušou spriaznenou a na úvahy. A v mojom prípade nasledovnom období skúšania, mnohokrát spôsobom “pokus-omyl” (ako inak)…, vkladania investícií, ktoré sa niekedy stratili v nenávratne a končiac veľkým poučením a rozhodnutím…

 

Takže po dlhšom čase tápania a pocitu bezmocnosti nastal ten zlom…

Najskôr, zhodou rôznych okolností (o ktorých Vám niekedy môžem napísať celý traktát), ma prepadla tá, z môjho pohľadu spásonosná myšlienka, že už sa nebudem vo svojej práci venovať tvorbe na zákazku, ale radšej budem vo väčšej miere odovzdávať svoje schopnosti a znalosti iným. To bolo síce pekné, ale stále som nevedela, akú formu tomu dať, aby nakoniec moja práca bola aj efektívnejšia a atraktívnejšia ako doteraz.

 

Heuréka…

Ten impulz, ktorý prišiel, bol pre mňa úžasný hlavne tým, že mi nenápadne, ako som o tom stále viac rozmýšľala, ponúkol spôsob, akým vyriešim môj problém. Ako sa môžem dopracovať k výsledkom, ktoré Vám, moje milé bábikárky, pomôžu jednoduchšie nájsť informácie o všetkom, čo Vás o bábikovej tvorbe zaujíma a splní Vašu túžbu naučiť sa bábiky vlastnoručne vyrábať.

Myslím, že sa črtá aj potreba intenzívnejšej komunikácie s Vami všetkými, ktorým sa moja tvorba páči a radi si ju vyskúšate, s Vami, tými veľkými dievčatkami, s ktorými sa stretávam na mojich kurzoch či rôznych výstavách a podujatiach, týkajúcich sa bábikového kumštu.

Rada sa samozrejme s Vami stretávam osobne, len frekvencia týchto aktivít nie je taká častá, aby som Vám bola pri bábikovaní k dispozícii vždy, keď to potrebujete.

 

Ako teda ďalej?

Mnohé z Vás viete, že už nejaký čas sa pohrávam s myšlienkou napísať knihu. Ono popravde to nie je už len myšlienka, pretože dosť veľkú časť knihy mám rozpísanú a načrtnutú.

Ale okrem nej nosím v hlave aj ďaľšiu, rozprávkovo – pracovne zameranú elektronickú knižku, teda eBook v PDF formáte.

A myšlienka napísať eBook – to bol ten podnet, kedy som začala uvažovať o smerovaní mojej práce aj cez internet. Ale ten rozhodujúci moment nastal až vtedy, keď som sa rozhodla vytvoriť Blog.

No vytvoriť blog s mojimi počítačovými schopnosťami nie je take jednoduché, musím sa to naučiť a v tomto smere ma čaká niekoľko týždňová procedúra, verím, že tentoraz s úspešným koncom…

 

Prostredníctvom Blogu Vás budem pravidelne informovať o tom, čo mám pre Vás nové, o svete bábikového umenia a ponúkať Vám riešenia pri problémoch, ktoré Vás pri Vašej tvorbe zaskočia.

Takže Blog bude tým pojivom medzi nami, kanál, ktorým získate mnoho užitočných vedomostí, rád a nápadov pre Vašu záľubu a kreativitu.

Naďalej Vám budem ponúkať môžnosť naučiť sa niečo ušiť prostredníctvom kurzov, na ktorých sa budeme stretávať aj osobne a v podobe eBookov budete mať u mňa pripravenú širokú paletu manuálov na výrobu produktov z mojej dielne.

Verím, že Vám týmto spôsobom dokážem v oveľa intenzívnejšej miere vychádzať v ústrety. Budem sa veľmi tešiť, ak budete spokojné a práca pri bábikách Vám bude ešte väčšou radosťou a relaxom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.